Peja/Slums Attack - „Na legalu?”
Tracklista:
1. Dla ludzi - skit
2. Właściwy wybór
3. Być nie mieć
4. Nie-kocham hip-hop
5. Kolejny stracony dzień
6. WOS
7. I moje miasto złą sławą owiane
8. Dla frajerstwa skit
9. Jest jedna rzecz
10. Bit w bit skit
11. Głucha noc
12. Randori
13. Mój rap,moja rzeczywistość
14. O tym,co było i o tym,co jest teraz
15. Dario Invader Poland
16. Jest jedna rzecz


Album studyjny polskiej grupy muzycznej Slums Attack. Wydawnictwo ukazało się 28 listopada 2001 roku nakładem wytwórni muzycznej T1-Teraz. Na podstawie pomysłu właściciela firmy wydawniczej Arkadiusza Delisia była to pierwsza płyta sygnowana jako Peja/Slums Attack. Przyczyną był sukces filmu "Blokersi" w reżyserii Sylwestra Latkowskiego z Peją w roli głównej, a który przyczynił się do ogólnopolskiego zainteresowania jego osobą.

Teksty utworów z płyty opowiadają o społeczeństwie z tzw. "marginesu", ludziach dotkniętych biedą, spotykających się z brakiem akceptacji, uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Album uzyskał status złotej, a następnie platynowej płyty. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Doniu, Wiśnix, Iceman, Ascetoholix oraz Medi Top Glon. Płyta dotarła do 10. miejsca listy OLiS w Polsce. Album promowały teledyski do utworów: "Mój rap, moja rzeczywistość", "Jest Jedna Rzecz", "Głucha noc", "Właściwy wybór/Randori" i "Być nie mieć". Album został wydany także w 2003 roku na płycie winylowej pt. Na winylu. Album otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii "najlepszy album hip-hop".
W 2005 roku utwór "Głucha noc" został wykorzystany w filmie obyczajowym Teraz ja w reżyserii Anny Jadowskiej. Z kolei w 2012 roku piosenka pt. "I moje miasto złą sławą owiane..." znalazł się na liście "120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych" wg serwisu T-Mobile Music.
Copyright © www.PejaSlumsAttack.pl 2006-2015. All rights reserved.
Created by Ka-Design.pl
Google+